"Вивчай та розрізняй: інфо-медіа грамотність"

6 лют. 2018
Директор школи відвідала презентацію нового проекту

Посол Сполучених Штатів Америки Марі Йованович та Посол Великої Британії Джудіт Гоф разом з Міністром освіти і науки України Лілією Гриневич представляють програму - першу в своєму роді ініціативу із інфо-медійної грамотності для середніх шкіл - «Вивчай та розрізняй(L2D)» .

У 50-ти школах України за державної підтримки стартує цей пілотний проект "Вивчай та розрізняй".

Мета: навчити дітей розрізняти правдиві новини від фейкових.

Зокрема, зазначено, що проект стартує в 50 загальноосвітніх закладах із Маріуполя, Чернігова, Тернополя і Дніпра, однією з яких став КЗО "ССЗШ№9" ДМР. Школярів навчатимуть не вірити всьому, що повідомляє телебачення або соцмережі, а ставити запитання, щоб розрізнити правду і брехню.

Нову методику апробують у кількох школах, а відтак поширять усією Україною. До того ж, цей проект підтримують британські та американські посольства в Україні.

Програма фінансується посольствами США та Великої Британії в Україні. Реалізовувати програму буде IREX (Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів), партнерами є Академія української преси та проект StopFake.

Під час відкриття програми в Американському домі у Києві Лілія Гриневич зазначила, що реформа шкільної освіти відбувається у час, коли Україна протидіє викликам гібридної війни.

«Для виживання нашої держави дуже важливо, щоб громадяни вміло критично мислити, - сказала вона. - Ми мусимо відверто собі сказати, що метою пересічної школи ніколи не було навчити критично мислити. Адже критично мислити означає, що людина вміє ставити запитання, а не приймає просто так на віру. Традиція ж пострадянської школи – знати правильну відповідь на запитання. Ми зараз змінюємо цю парадигму. Медіаграмотність – це необхідне вміння для сучасної особистості: ми підкреслюємо це і в концепції Нової української школи, і законі “Про освіту”. Ми вдячні нашим партнерам, які допомагають нам розробити методологію інтеграції медіаграмотності в шкільні предмети».

Більш детальну інформацію Ви можете знайти за посиланнями: