Скандал у Дніпропетровській школі. Учнів відучують від фастфуду за допомогою ... мертвих щурів

23 жовт. 2012
Дніпропетровська школа № 25 опинилася в центрі скандалу. Виявилося, що перше місце в міській олімпіаді з екології їй дали за ... жіводерскій проект! Щоб відучити дітей від обожнюваного ними фастфуду, вчителька прямо на уроках заморила кілька щурів.

На міських форумах громадськість буквально розпинає Тетяну Дейнегу за жорстоке поводження з тваринами і непедагогічні експерименти над дитячою психікою. Про це пише КП.

Дослід проводили для учнів 5-11 класів. 12 щурів, педагог розсадила по різним кліткам і годувала одних чіпсами, інших сухариками, третьої групи додавала в їжу глутамат натрію (Е-621), яким напихають фастфуд і ковбаси, а четвертій підсипала в годівницю корисні овочі і зерно.

Клітки стояли в кабінеті у всіх на виду, так що дітвора щодня спостерігала, як хиріють тварини. Найслабшими виявилися «чіпсоїди» - на 20-й день експерименту іздохли перші гризуни, а його одногрупники пожовкли і практично осліпли.

У звірків з «сухарної» клітки клаптями випала шерсть, а пацюки з третьої групи дружно підсіли на «глутаматну» їжу і відмовлялися їсти їжу без добавок. І лише ті, хто харчувався правильною їжею, були живі-здорові.

Для більшого ефекту вісім щурів приспали і препарували. Так діти не лише дізналися, але і на власні очі побачили, що від чіпсів буває цироз печінки, від добавок - некроз кишечнику, а від сухариків - гастрит.

Ідею Тетяни Дейнеко колеги визнали ледь не педагогічним проривом, а на міській олімпіаді з екології за цей проект присудили 25-й школі перше місце.

«Дуже багато дітей навіть з інших шкіл, дізнавшись про експеримент, назавжди відмовилися від чіпсів і сухариків, - запевняє і. о. директора міського методичного центру Любов Грецька. - Так що користь від експерименту куди важливіше сумнівів з приводу його гуманності ».

А ось громадськість зараз ламає списи на міських форумах якраз з приводу педагогічності дослідів.