В Україні буде відлито «Дзвін Перемоги» з осколків і гільз часів Великої Вітчизняної війни

1 квіт. 2013
Представники історіко-пошуковіх організацій підтримали ініціативу Віце-прем'єр-міністра України Олександра Вілкула про створення до 70-ліття Великої Перемоги «Дзвону Перемоги».

«Колокол буде відлито з осколків та гільз снарядів і патронів, зібраних пошуковими України, Росії та Білорусії на полях битв Великої Вітчизняної війни, - сказав Олександр Вілкул. - Відлуння цього дзвони завжди будуть нагадувати нам про Велику Перемогу. Про тих мільйонах солдатів і офіцерів, які своїми життями завоювали для нас право на життя ». На міжнародній конференції «Пам`ять жива!» Пошуковики вийшли з пропозицією про встановлення «Дзвони Перемоги» на місці, де сходяться кордони України, Росії та Білорусі.

У конференції взяли участь керівники історико-пошукових організацій трьох країн. Архівно-дослідна робота - найважливіша складова діяльності пошукових організацій. На конференції були обговорені питання методології пошукової діяльності, систематизації даних, розробки необхідних законопроектів. Адже кінцева мета - це встановлення правдивих подій та імен.

«Щорічно пошуковики в наших країнах знаходять і проводять перепоховання тисяч солдатів, які загинули у Великій Вітчизняній війні. Необхідно створити єдину систему обміну інформацією », - сказав відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам`яті жертв війни та політичних репресій при Кабінеті Міністрів України, голова правління Всеукраїнської громадської організації« Союз Народна Пам`ять »Ярослав Жилкін. Він зазначив, що за останні три роки Україна активізувала реальну підтримку історико-пошуковим організаціям. Завдяки цьому тисячі людей дізналися долю своїх родичів, які віддали життя, захищаючи Батьківщину.

«Роботи ще дуже багато. Наприклад, у Софіївському районі Дніпропетровської області розташована висота, де колись знаходився хутір Високий. За оцінками істориків, з грудня 1943 року по січень 1944 року тут загинуло понад 40 тисяч солдатів і офіцерів Червоної Армії. Офіційно загиблими визнано 15 тисяч чоловік, але на братській могилі розміщені імена всього півтори тисячі осіб », - сказав Віце-прем`єр-міністр України Олександр Вілкул.

Важливим напрямком діяльності пошуковців є створення музеїв Пам`яті Великої Вітчизняної Війни в школах і на підприємствах, проведення міжнародних Вахт Пам`яті. У цих вахти беруть участь студенти та школярі, які під керівництвом досвідчених інструкторів проводять пошукові роботи на місцях боїв.

«І коли молодий чоловік своїми очима бачить гори гільз в розкопаному бліндажі або окопі і розуміє, що тут можливо його прапрадід до останньої краплі крові боровся з ворогами, то у нього в душі з`являється більш потужне, шанобливе ставлення до подій тих років», - сказав Олександр Вілкул, - «Це реальний приклад патріотичного виховання, яке відроджується».

В Україні відновлюється практика проведення військово-патріотичних ігор «Зірниця», уроків Пам`яті, проводяться реконструкції військовий дій, організовуються зустрічі з ветеранами.

«Все це - збереження правдивої історії нашого народу», - сказав Олександр Вілкул.