Рік дитячої творчості на Дніпропетровщині

26 бер. 2013
2013 рік оголошений роком дитячої творчості. Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Дмитро Колесников провів селекторну нараду з керівниками міст і районів області, присвячене розвитку дитячої творчості.

Під час наради губернатор поставив завдання головам міст і районів Дніпропетровщини провести детальний аналіз позашкільних навчальних закладів на своїх територіях і розглянути можливість виділення з місцевих бюджетів фінансування на їх ремонти та відновлення матеріальної бази.

Зараз на Дніпропетровщині функціонує 332 позашкільних установи, де діти розвивають свої творчі здібності. На базі цих закладів працює понад 5600 секцій за різними напрямками. Зокрема, більше 2,6 тисяч - у напрямку художньо-естетичного виховання, понад 1 тисячі - науково-технічні, а також еколого-натуралістичні, спортивні, туристичні та інші.

«Дніпропетровщина має досить розгалужену систему позашкільної освіти, тим не менше і вона недостатня. Кожна дитина повинна мати можливість відвідувати секції за різними напрямками. Це дозволить школярам різнобічно розвиватися, розширювати коло своїх інтересів і здібностей, і найголовніше - формуватися як особистість », - сказав Дмитро Колєсніков.

Губернатор зазначив, що позашкільна освіта має йти в ногу з часом, має охоплювати весь спектр інтересів молоді, включаючи інноваційні технології та підходи. «І найголовніше - дітям повинно бути цікаво те, що їм пропонують у позашкільних центрах. Перед нами стоїть непросте завдання - центри творчого розвитку мають бути конкурентоспроможними поряд з Інтернетом, телебаченням і комп`ютерними іграми. І сьогодні необхідно зробити все для того, щоб наші діти вибирали творчість і саморозвиток », - підкреслив Дмитро Колєсніков.

Також губернатор зазначив, що в цьому році необхідно приділити особливу увагу розвитку позашкільної освіти в сільській місцевості. Провести детальний аналіз секцій у селах і розширити їх мережу.