Dnipro Open 2017

2 бер. 2017
Відкритий щорічний дебатний турнір для учнів середніх шкіл

Громадська організація «Нове бачення» разом з Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума» запропонувала взяти участь у Дев'ятому міжнародному дебатному турнірі для учнів середніх та старших класів «Dnipro Open 2017». Турнір проходив з 24 по 26 лютого 2017 року у м. Дніпрі за форматом ціннісних дебатів Карла Поппера та Всесвітнім форматом шкільних дебатів у молодшій (6-9 класи) та старшій (9-11 класи) лігах. ГО «Нове бачення» є членом IDEA, тому турнір відбудеться за стандартами міжнародної дебатної асоціації.

Теми відкритого дебатного турніру для школярів DNIPRO OPEN 2017для  старшої ліги (англомовний трек) були:

1.«Andriy Sheptytsky must be recognized as Righteous Among the Nations».
«Андрій Шептицький має бути визнаний Праведником народів світу».
2.«Creating hubs promotes investment attractiveness of the city».
«Створення хабів сприяє інвестиційній привабливості міста».

Одним з основних завдань турніру є оволодіння учнями навичок переконливої аргументації та набуття досвіду участі у дискусії. В ході дебатного турніру кожна команда готова розглядати проблему з протилежних позицій, вчиться враховувати різні погляди та інтереси, що сприяє глибокому розумінню теми та вмінню працювати з інформацією. Навчання через дебати дозволяє розвивати у школярів навички критичного мислення та формувати активну громадянську позицію. В багатьох країнах світу технологія дебатів вже тривалий час є невід’ємною складовою навчального процесу саме через те, що  дебати формують компетентності, необхідні для комфортного життя в сучасному світі.

Dnipro Open – це не лише навчання дебатам, а й захоплююче спілкування, яке вже шостий рік поспіль запрошує до відкритої дискусії команди з різних міст України та інших країн світу. Дебатери вже створили власні традиції та з великим задоволенням збираються на цей турнір. Так, у 2013 році в заході брали участь більш ніж 250 дебатерів, cуддів та тренерів з України та Казахстану. Зазвичай турнір проходить двома мовами – українською та англійською.

З нашої школи приймали участь учні 11-х класів:
Малашенко Валерія 11-Б, Журавльов Єгор 11-А, Левчук Дмитро 11-Б.
Їх команда називається "ЛЄВ".

Підготувала - Давлєтова Людмила Іванівна, вчитель історії

Команда "ЛЄВ" здобула перемогу в старшій лізі (9-11 класи), англомовний трек