В історичному музеї Дніпра відкриють новорічну виставку

12 груд. 2016
13-го грудня о 16-00 в Дніпропетровському Національному історичному музеї імені Яворницького відкриють виставку «Новорічний карнавал».

На виставці представлені будуть ялинкові прикраси з колекції Дніпропетровського національного історичного музею, карнавальні маски з приватної колекції і дитячі малюнки на тему новорічного карнавалу, виконані учнями Дніпропетровської дитячої художньої школи №2

Як повідомили Міському сайту в музеї, на виставці будуть представлені близько 500 скляних кульок, нирок, шишок, звіряток, героїв улюблених казок, які занурять гостей у чарівний світ безтурботного дитинства, створять святковий настрій і нагадають історію самого свята. Гості виставки дізнаються про те, коли і навіщо люди стали прикрашати дерева, про перші смачні ялинкові прикраси, про те, як в ялинкових прикрасах можна простежити історію країни.

Багато років поспіль учасниками новорічної музейної виставки є юні вихованці художньої школи № 2. При підготовці цьогорічної виставки учні у віці від 9 до 16 працювали з надзвичайною натхненням, ними виконано багато цікавих, самобутніх робіт. Всього понад 150 робіт було представлено в оргкомітет виставки, кращі 15 робіт будуть показані в виставковому залі, об'єднані темою Новорічного карнавалу. Роботи відрізняються чистотою тону, яскравістю кольору, простотою сюжету - одним словом, музикальністю.

На відкритті виставки прозвучать музичні твори у виконанні учнів музичної школи № 10 м Дніпра. А групи школярів візьмуть участь в екскурсії-грі «Новий рік в музеї». Під час цієї екскурсії діти познайомляться з новорічними традиціями і обрядами народів, що населяли наш край з найдавніших часів до початку ХХ століття. Дізнаються, як з'явився звичай прикрашати дерева; чи завжди святкували новий рік взимку; що прикрашали українці часів Запорозької Січі замість ялинки; чи завжди Дід Мороз був добрим і багато іншого. А також стануть учасниками щорічних виборів кошового отамана на Запорізькій Січі, зможуть прикрасити ялинку за звичаями XVIII століття смачними іграшками.

Виставка буде працювати до 31 січня 2017 року з 10.00 до 16.00 Вихідний - понеділок.

Довідки за тел .: 46-34-22.