Батьки протестують проти закриття школи №90

27 лют. 2013
Школа №90 на вул. Передовій існує вже більше 100 років, але у зв'язку з «оптимізацією учбових закладів» її планують закрити. Батьки учнів — проти.

Чи закриють школу № 90 в АНД районі, стане відомо в середині квітня. Про те, щоб перевести учнів в сусідні навчальні заклади, а в приміщенні школи зробити Будинок творчості, чиновники задумалися в зв`язку з тим, що з кожним роком в СШ № 90 приходять вчитися все менше учнів. Батьки ж не хочуть, щоб школу закривали, а дітей переводили - кажуть, що в сусідніх школах високі побори. - Нещодавно на зборах нам оголосили про те, що якщо ми не наберемо більшу кількість учнів, наша школа буде розформована, - розповідає представник батьківського комітету Олена Юдіна.

- Ми власними зусиллями шукали спонсорів, зробили комп`ютерний клас, поставили євро-вікна і хороше освітлення. А тепер дізнаємося, що в цій будівлі наші діти, швидше за все, вчитися не будуть. Ми готові ходити по іншим школам і по домівках, щоб залучити в нашу школу дітей, аби її не закривали. Чиновники запевняють, що питання про розформування школи виникло у зв`язку з тим, що вона - одна з найменш популярних у місті. За їх словами, з кожним роком в СШ № 90 приходять все менше першокласників, і вже зараз в класах навчається по 12-15 дітей (притому, що норма - 27-30).

Чому в цю школу батьки так неактивно записують своїх дітей - невідомо, але заклад, швидше за все, доведеться закрити - знизують плечима в управлінні. - Ми щороку проводимо аналіз наповнюваності класів всіх шкіл міста, в даному випадку наповнюваність школи учнями зменшується з кожним роком, - пояснює завідуюча районного управління освіти АНД району Людмила Темченко. - Цю динаміку ми простежуємо вже четвертий рік. Кількість дітей в школі № 90 скоротилося з 220 до 99. Ми ще не ухвалили остаточного рішення про розформування школи, але без освіти точно ніхто не залишиться. Учнів, які в даний момент навчаються в СШ № 90, планують перевести в школи № 134 та № 142, а також школи № 115 та № 68.

Чиновники запевняють, що умови в них навіть краще, але переводити туди своїх дітей батьки не хочуть. Вони запевняють, у цих навчальних закладах процвітає корупція, і платити доведеться значно більше, ніж зараз. - Я намагалася віддати дитину в перший клас в школу № 134 і відразу ж з`явилось «фінансове питання», - розповідає Олена Юдіна. - Офіційно потрібно заплатити 50 гривень через ощадкасу, решта грошей - на розсуд школи, і цифри ці захмарні. Точно також і фонди - якщо в школі № 90 ми платимо 45 гривень на місяць у фонд школи, то там мені довелося б платити в два рази більше. Крім того, в нашій школі набагато дешевше харчування. В управлінні освіти побори в школах, природно, заперечують, і запевняють, що в «оптимізації» закладів освіти нічого поганого немає.

Питання про те, чи буде розформована СШ № 90, буде вирішено до 15 квітня.