З 1 вересня учні п'ятих класів вивчатимуть нову історію України

18 лют. 2013
У Міносвіти пояснюють: для паніки немає причин - в 5-му класі дітям потрібно читати лише ввідний курс, який повинен зацікавити дітей, а тому було прийнято рішення відмовитися від складних формулювань і хронологічного принципу викладу історії.

З 1 вересня учні 5 класів вчитимуть нову історію України: в програмі немає жодної історичної постаті. Вони з`являться в наступному навчальному році, з 6 класу.

У Міносвіти пояснюють: для паніки немає причин - в 5-му класі дітям треба читати лише вступний курс, який повинен зацікавити дитину, а тому було прийнято рішення відмовитися від складних формулювань і хронологічного принципу викладу історії.

Це історія України для дітей, яким 10-11 років, вона не викладається системно. Абсурдно говорити, що зникло поняття. Українська держава! Коли дітям розповідають про відновлення незалежності, хіба мова не про українську державу? Завдання курсу - підготувати школярів до вивчення історії. Загальна тенденція в Європі і світі - розвантаження. Є завдання навчити розуміти історію, викликати до неї інтерес - пояснив директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН Олександр Удод.

За його словами, ніхто Хмельницького і Грушевського не викидав - просто в новій програмі немає жодної історичної постаті.

Це принциповий підхід, підтриманий багатьма вчителями і методистами. Курс для 5 класу складається з трьох великих тематичних блоків. Перший пояснює, як історики дізнаються про минуле. У другому дітям розкажуть про найяскравіші події, про київських князів, козаків, революції, про життя і побут українців. Третій розділ буде про пам`ятники історії - замках і палацах, парках, храмах, іконах. Це зацікавить дітей, ми впевнені, - підкреслив Удод.

При цьому з 6 класу і по 11-й, за його словами, вже почнеться системне вивчення історії, і там вже школярі дізнаються докладно про всі історичних персонажах.