Дніпропетровськ на порозі епідемії грипу

31 січ. 2013
Зараз в місті оголошена передепідемічна ситуація. По прогнозах епідемія грипу прийде до Дніпропетровська на початку лютого і продовжиться півтора місяці.

«Ми очікували епідемію грипу в кінці січня, але погодні умови внесли свої корективи: на Водохреща було дуже тепло, майже +10 градусів. Тому ми очікуємо, що епідемія почнеться в першій половині лютого і, як зазвичай, триватиме місяць-півтора », - розповіла в.о. начальника епідвідділу обласної СЕС Валентина Портних.

У цьому році спочатку городяни захворіють новим вірусом грипу групи А Вікторія (H3N2) і відомим з 2009 року вірусом Каліфорнія (H1N1), а потім пройде друга хвиля захворюваності також незнайомим українцям вірусом групи В (Вісконсін). Всі три штами вірусів характеризуються швидким розвитком хвороби і тяжкістю ускладнень. Якщо грип групи А вже на третю добу може викликати запалення легенів, то грип В Вісконсін вражає нирки.

Поки в Дніпропетровську у хворих не виділяли вірусів грипу, але, судячи з кількості хворих на ГРВІ, місто знаходиться в передепідемічному стані. Особливо ясно цю картину відображає захворюваність серед школярів, за тиждень кількість хворих в цій віковій категорії збільшилося на 40%.

«На другому тижні року пішов різкий ріст захворюваності на ГРВІ, вона зросла на 18%, а на третьому тижні року вона зросла на 16% у порівнянні з попереднім тижнем, - пояснює Кравців. - Всього минулого тижня в області зареєстровано 16600 випадків захворювання на ГРВІ, більше 60% з них діти. Враховуючи підвищений ріст захворюваності і зростання кількості захворілих серед дітей шкільного віку, можна оцінювати ситуацію як передепідемічний ».