Зустріч з ветераном ракетно-космічної галузі

13 квіт. 2016
12 квітня - Всесвітній день авіації та космонавтики

Всесвітній день авіації та космонавтики — свято, яке відзначають у деяких інших пострадянських країнах 12 квітня, установлене на знак першого польоту людини в космос.

12 квітня 1961 року радянський космонавт Юрій Гагарін на космічному кораблі «Восток» з космодрому «Байконур» вперше у світі зробив орбітальний обліт Землі, який тривав 108 хвилин.

12 квітня 1981 стартував перший пілотований політ за американською програмою «Шаттл».

Саме на цю тему до нашої школи завітав Копейко Всеволод Ілліч, який пропрацював 30 років в ракетному цеху на Південному машинобудівному заводі та 20 років головним директором газети "Старт".

Він розповідав про свою нелегку роботу та згадав про учня нашої школи Алексєєва Юрія Сергійовича. Він також пропрацював багато років  на Південному машинобудівному заводі. Юрій Сергійович - Герой України, лауреат Державної премії України, академік Міжнародної академії астронавтики. Він займав посаду генерального директора ВО "Південний машинобудівний завод ім. О.М.Макарова" в 1992-2005рр; генерального директора Національного космічного агенства України в 2005-2009 рр. А з 2010 року - председатель Державного космічного агенства України.

Також Всеволод Ілліч презентував книгу "Космический лидер" до 65-річчя Юрія Сергійовича Алексєєва.