Снігову королеву розтопить любов

28 груд. 2012
У суботу 29.12.2012р. в Дніпропетровську відбудеться прем`єра оперно-лялькового спектаклю.

У найближчу суботу, 29 грудня, о 14.00 у дніпропетровській опері очікується казкова прем`єра - на цей раз юних глядачів та їх батьків чекає улюблена всіма казка «Снігова королева». У минулому році саме в цьому театрі з успіхом здійснився прекрасний експеримент: опера з`єдналася з ляльками, і вийшов спектакль «Білосніжка», який нагороджений однією з вищих нагород театрального огляду-конкурсу «Січеславна-2012».

І ось - новий експеримент (до речі, в Україні - єдиний у своєму роді) і нова казка. Сюжет геніального твору Ганса-Крістіана Андерсена знайомий всім. Однак режисер спектаклю Михайло Овсянников вирішив внести до нього свої корективи: він написав лібрето - так що спектакль створений за мотивами відомої казки. Наприклад, якщо в оригіналі в ході пошуків Кая Герда зустрічає юних Принца і Принцесу, то у виставі вона потрапляє в Королівство Не можна, де неможливо зробити ні єдиного руху без дотримання етикету. А править їм стара і дуже несимпатична королева (її роль «грає» лялька, зроблена чудовим театральним художником Віктором Нікітіним). І це не єдине дніпропетровське «ноу-хау». Чого варта одна тільки сценографія! Художниця Дарія Біла не тільки прекрасно впоралася із завданням по створенню яскравих оригінальних костюмів, а й на славу попрацювала над сценографією. Так, на сцені постійно присутня лід, який з глядацького залу ніяк не можна відрізнити від справжнього. А насправді це спеціальний пластик, який до того ж час від часу підсвічується.

- Ми вирішили все зробити з нуля - і я в співавторстві з Іриною Ендріксон написав лібрето саме таким, яким я бачу цю казку, - зізнався режисер Дніпропетровського міського театру ляльок Михайло Овсянников. - Я намагався зробити казку максимально зрозумілою для дітей самого різного віку, а також цікавою для їхніх батьків. У нашій «Снігової королеви» з`явилися нові персонажі - Снігові Люди, Пінгвіни, Королева-мати ... На мій погляд, ляльки вписуються в загальний сюжет дуже органічно: з їх допомогою герої, яких грають живі артисти, можуть здійснювати чудові перетворення. За жанром наша постановка представляє собою оперний мюзикл: академічні мотиви, які в ній присутні, подаються в доступній формі. Неможливо не сказати й добрі слова про композитора. Геннадій Гордельянов - чудовий актор молодіжного дніпропетровського театру «Камерна сцена», а ще він давно і успішно складає музику для різних вистав. Мелодії в «Снігової королеви» при всій своїй уявній простоті й невигадливості ідеально підходять для дитячої казки: наприклад, тема Герди дуже добре лягає на слух - дітвора напевно захоче наспівувати уривки з неї і після перегляду постановки.

Що ж стосується ляльок, то виходить так, що їх «впровадження» в спектакль дуже часто виявляється метафоричним. Наприклад, Фрейліни управляють Королівством Не можна в прямому сенсі, і тому їх Королева-мати - всього лише маріонетка ... Та ж історія і з Каєм: він стає бездушною лялькою, коли потрапляє в царство Снігової Королеви. За словами Михайла Овсяннікова, він завжди прагнув до того, щоб діти в залі відчували і співпереживали, а не просто сміялися або плакали. Для того, щоб вийшло саме так, стараються всі актори, зайняті у виставі: Олена Самойлова (Снігова Королева), Леся Задорожна (Герда), Самвел Адамян (Кай), заслужена артистка України Зоя Каіпова (Атаманша), Валерія Томілова (Маленька Розбійниця) , Вікторія Шаблій (Принцеса), Ігор Тишков (Принц), Олексій Стрижак (Олень), народна артистка України Валентина Коваленко (Ворона), Сергій Гаврилов (Ворон). Спеціально до прем`єри Дніпропетровський академічний театр опери та балету видав книжку «Снігова королева», яку можна придбати в театрі.

Квитки на виставу коштують від 25 до 50 гривень. Так що ласкаво просимо!