У Дніпропетровську оголосили грант на здобуття вищої освіти.

6 груд. 2012
Один з добродійних фондів оголосив конкурс для випускників шкіл міста. Переможець отримає безкоштовну «путівку в життя».

Випускники трьох шкіл міста змагатимуться за отримання гранту на вищу освіту - такий проект задумав благодійний фонд «Вірутіс». Проект «Освіта разом» - пілотний, в цьому році в ньому можуть брати участь випускники тільки трьох навчальних закладів. Якщо ж все пройде успішно, то вже в наступному році проект стане масштабніші, а учасників - більше. - Ідея такого проекту виникла у зв`язку з тим, що ми часто спілкуємося з молоддю та випускниками, і розуміємо, наскільки непросто молодим людям пробити собі дорогу в життя, - говорить керівник фонду «Вірутіс» Максим Кучугура. - Ми хочемо надати підтримку випускникам, які в силу різних причин не можуть самостійно здобути вищу освіту. Тому з`явилася ідея простимулювати навчання здібних дітей і допомогти їм отримати знання і пробитися в житті. Конкурс проводитиметься в три етапи: спочатку всіх учасників протестують на рівень IQ, а також схильність до тієї чи іншої професії. Другим етапом буде творча робота, оцінити яку зможе будь-хто в інтернеті. Третій етап - вікторина з фіналістами, за підсумками якої і буде визначено головного переможця. - Більшість конкурсів в Україні проводиться в області художньої творчості, але ми впевнені, що багато дітей талановиті і в технічних областях, і хочемо збалансувати цю ситуацію, - говорить Максим Кучугура. - На нашу думку, переможцем має бути людина, у якого є не тільки високі академічні показники, в першу чергу у нього повинна бути висока мотивація і прагнення розвиватися і досягати поставлених цілей. Переможця конкурсу допоможуть визначити представники київського Інституту обдарованої дитини. Призових місць у конкурсі буде кілька, але лише один переможець отримає грант на безкоштовне навчання в міському вузі за обраною спеціальністю. Крім того, в майбутньому цій людині обіцяють допомогти у працевлаштуванні. - Ми укладемо договір з обраним ВНЗ і будемо оплачувати вартість навчання за переможця конкурсу, - каже організатор акції. - Якщо ж він надійде на бюджетній основі, то грант буде виплачуватися в грошовому еквіваленті, у вигляді стипендії. Головне наша вимога - щоб надалі цей чоловік працював в Дніпропетровській області і по тій спеціальності, на яку вчився. У пілотному проекті «Освіта разом» беруть участь три школи Індустріального району - СШ № 135, СШ № 147 та гімназія № 138. У конкурсі братимуть участь близько 100 учнів цих шкіл, які випускаються в майбутньому році. Співпрацювати з фондом погодилися поки тільки 5 вузів міста. Результати будуть оголошені вже 18 березня.