Українським школярам до 2018 року можуть надати право вибирати предмети

20 черв. 2013
Школярі України можуть дістати можливість особисто вибирати частину предметів, якщо будуть введені зміни в освіті до 2018 року, які зараз обговорюють в Міністерстві освіти.

"Плануємо, що вже у 2018 році 10-е і 11-і класи стануть профільними, і діти зможуть обирати предмети, які їм допоможуть у майбутній професії. 18 годин на тиждень буде присвячено обов`язкових предметів, і ще 20 - оберуть. Останній блок розбивається на частини - спецкурси, вибірково-обов`язкові і допчаси. Так, якщо учень зробить математику профільної, то він не буде ходити на неї, як на обов`язковий предмет. Годинники з математики збільшаться, і будуть викладатися групі поглиблено", - розповів газеті Вести директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Олег Єресько.

За його словами, буде доступний вибір одного спецкурсу, а на інший час будуть розставлені спецпредмети. Серед інших можливостей - вибір двох вибірково-обов`язкових предметів на період 10-го і 11-го класів. Проект пропонує поділити класи на профільні підгрупи приблизно по вісім чоловік, з 8-го і 9-го класів. Перепрофілювання торкнеться і вчителів, яких почнуть готувати для викладання різних предметів у вузі або на спеціальних курсах. У той же час, в списку обов`язкових предметів залишилася фізкультура.