З початку року в Дніпропетровську усиновили 14 дітей

7 черв. 2013
У Дніпропетровську з початку року усиновлено 14 дітей — сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки, з яких 13 громадянами України, 1 — іноземцями, повідомляє начальник управління-служби у справах дітей Дніпропетровської міськради Алла Літовченко.

«За цей же період створено 10 прийомних сімей та 2 дитячих будинки сімейного типу, в які влаштовано 15 дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. А у вже існуючі прийомні сім`ї та дитячі будинки сімейного типу влаштовано 9 дітей », - сказала Алла Литовченко. За її словами, чи не даний момент ще 5 дніпропетровських сімей, охочих створити прийомні сім`ї, вже пройшли навчання при обласному центрі соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді. Зараз вони підбирають собі дітей виховання.

В той же час у місті на обліку перебуває 792 дитини, які проживають в сім`ях, що опинилися в складних життєвих обставинах. За словами Алли Литовченко, якщо батьки не виконують своїх обов`язків по вихованню дітей, то фахівці управління звертаються до правоохоронних органів, і там таких батьків притягують до адміністративної відповідальності. З початку року на таких батьків вже накладено 183 адміністративні стягнення. Якщо і це не допомагає, то подаються клопотання на позбавлення батьків батьківських прав.

Цього року вже подано 25 таких клопотань, 8 з них вже розглянуті судами, і батьки позбавлені своїх прав.

Сьогодні на обліку в управліннях-службах у справах дітей Дніпропетровська знаходиться 1782 дитини з числа сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них майже півтори тисячі дітей виховуються опікунами, у прийомних сім`ях та дитячих будинках сімейного типу.