У Дніпропетровську пройде безкоштовна виставка військової амуніції і солдатських речей

23 квіт. 2013
Таких експонатів, які будуть виставлені в ТЦ «Приозерний», не побачиш навіть в Історичному музеї. Це – знахідки дніпропетровських пошукових організацій: рушниці, аптечки, одяг, мундири і безліч інших предметів періоду Другої світової війни.

Виставка, яка буде складатися з предметів, знайдених пошуковою організацією «Гвардія-Дніпро», відбудеться в травні. Вона буде приурочена до 70-річчя визволення Дніпропетровська. Тільки три дні в ТЦ «Приозерний» можна буде розглянути знахідки, виявлені пошуковими при розкопках: каски, мундири, аптечки, зброя і безліч інших цікавих речей воєнних часів.

- На виставці будуть представлені експонати протиборчих сторін: Вермахту і Червоної армії, - розповідає керівник пошукової організації «Гвардія-Дніпро» Павло Ковальов. - Особливо хочемо запросити дітей, тому що багато дітей забувають про те, що була війна і що наші дідусі та бабусі проливали кров за нашу землю і звільняли нашу область від нацистів. Ми покажемо ексклюзивні експонати, яких немає в Історичному музеї.

Подібна виставка військової амуніції в місті пройде вже вдруге, але цього року вона буде набагато масштабніші, кажуть організатори. Приміщення площею близько 180 квадратних метрів буквально перетвориться на музей: там відтворять інтер`єр окопів і бліндажів, точно таким, як він був на території Дніпропетровської області в період 1941-1944 років.

- Такі виставки дуже важливі тому, що нинішнє підростаюче покоління недостатньо поінформоване про історичні події, - пояснює засновник ДОО «Гвардія-Дніпро» Олександр Кнаге. - Ми хочемо нагадати нашим городянам про те, який непростий ціною далася ця перемога.

Організатори повідомляють, що на виставці буде представлено протитанкову рушницю системи Дегтярьова, пістолети та кулемети, муляжі боєприпасів, військова амуніція. Також там буде багато побутових предметів, якими користувалися солдати: наприклад, аптечки, які збереглися практично у первісному вигляді. Крім того, на виставці можна буде поспілкуватися з самими пошукачами - вони дадуть відповідь на всі питання і розкажуть про кожен з експонатів.

Виставка відбудеться 7, 8 і 9 травня в ТЦ «Приозерний» на третьому поверсі і буде працювати з 9:00 до 19:00. Вхід вільний.